Burhan Makıroğlu yaptığı açıklamada “Eskilerden bir söz vardır; doğduğun yerde misin doyduğun yerde misin diye. Tabi ki Rize Kalkandere memleketim. Bir o kadar da hayatımı sürdürdüğüm yani doyduğum yer Üsküdar’da benim göz bebeğim. Yaşadığım Üsküdar’ın sorunlarını ve bu sorun çözümlerini partimizin liyakatli kadrolarıyla gerçekleştirecek güce sahip olduğumuzu biliyorum. Üsküdarlıların sesini Üsküdar Belediye Meclisi sıralarından duyurmak; sorularına yanıt, sorunlarına çözüm bulmak için Üsküdarlıların İYİ insanların yanında olacağına inanıyorum”dedi.

BURHAN MAKIROĞLU KİMDİR?

Burhan Makıroğlu, Üsküdar’ın bilinen simaları arasındadır. İş İnsanı olarak Makıroğlu İnşaat’ın Yönetim Kurulu Başkanlığını da sürdürmektedir. İyi bir aile babası olan Makıroğlu aynı zamanda sivil toplum kuruluşlarında yaptığı çalışmalarla hem Üsküdar’da hem de memleketi Rize Kalkandere’de çocukların, gençlerin ve ailelelerin gönüllerini kazanmıştır.

Yaşadığı çevrelere sosyo-ekonomik ve kültürel olarak sağladığı katkılar, siyasi çevrelerde de karşılık bulmuştur. Siyasi çevrelerden aldığı geri dönüşleri değerlendirerek; çevresine, memleketine, milletine, özünde insanlığa faydalı olma isteğini geniş etki alanında ve yüksek seviyede gerçekleştirmeye devam etmek üzere yakın zamanda tercihini İYİ Parti’den yana kullanarak, Üsküdar Belediye Meclis Üyesi adaylığı iradesini bildirmiştir. İrade bildirimi ve sonrasında İYİ Parti Meclis Üyesi Adayları listesinde 5. Sırada yerini almıştır.